Poradnik koncertowy dla początkujących

Dojazd.

o Oczywistym wyborem jest samochód. Parkingi (płatne i darmowe) znajdują się na terenie całego miasta, a także przy hotelach.
o Łódź ma świetny dworzec kolejowy w centrum, na który dojeżdżają pociągi z całego kraju i spoza niego. Na dworcu znajdują się szafki, w których za drobną opłatą można zostawić rzeczy.
o Kolejnym wyjściem jest PolskiBus, który łączy Łódź z większością większych polskich miast. W autobusie znajduje się wifi, toaleta, wtyczki i całkiem wygodne fotele. Wielką zaletą są niesamowicie niskie ceny – można złapać bilety za nawet 2zł!

Nocleg.

o W centrum znajdują się niezliczone hotele i hostele o niższym i wyższym standardzie.
o Dużo osób będzie też zapewne nocować na dworcu kolejowym, czekając na najwcześniejsze pociągi do domu.
o Łódź ma całkiem dobrą komunikację nocną, więc z dostaniem się do centrum nie powinno być problemy. Są autobusy, taksówki, ubery…

Kolejkowanie.

o Nie da się określić, o której należy przyjść, żeby mieć dobre miejsce.
o Nikt, kto chce kolejkować z zamiarem zdobycia barierek nie podzieli się informacją o której przychodzi publicznie. Zawsze znajdzie się osoba, która to przeczyta i przyjdzie pół godziny wcześniej.
o Numerki. Idea numerkowania jest coraz bardziej rozpowszechniana w Polsce, a także za granicą. Polega to na tym, że pierwsza osoba w kolejce pisze na swojej ręce markerem 1, druga 2 i tak dalej. Z naszego doświadczenia jest to bardzo dobry pomysł. Po pierwsze, pomaga w organizacji kolejki i zapobiega wpuszczaniu przed siebie znajomych, co jest bardzo niesprawiedliwe w stosunku do osób, które przyszły wcześniej. Po drugie, umożliwia opuszczenie kolejki na jakiś czas (żeby np. coś zjeść) i wrócenie na dokładnie swoje miejsce. Gorąco zachęcamy pierwsze osoby w kolejce do numerkowania.
o Jeśli komuś przyjdzie do głowy kolejkowanie przez cały dzień, a co gorsza noc (błagam, nie róbcie tego), pamiętajcie o bezpieczeństwie. Pilnujcie swoich rzeczy. Kieszenie na zamek! Torby na zamek! Jeśli śpicie – niech zawsze chociaż jedna osoba z Waszej grupy pilnuje rzeczy i siebie nawzajem.
o Pogoda. Koncert jest w lutym. Będzie zimno, może będzie padać śnieg, deszcz, albo to i to. Ubierzcie się ciepło. Weźcie jednorazowe pelerynki przeciwdeszczowe. Koce termiczne (takie złoto-srebrne folie) kupicie w aptece za kilkanaście złotych, a one naprawdę działają i ratują życie. Śpiwory, koce, może nawet namiot, jeśli chcecie kolejkować cały dzień. Pamiętajcie, że dużo z tych rzeczy nie weźmiecie potem na halę, więc albo miejcie miejsce żeby je odłożyć, albo przygotujcie się, że trzeba będzie je wyrzucić.
o Jedzenie i picie. Pomysł, żeby nie jeść i nie pić przed koncertem, żeby potem nie chodzić do łazienki to największa głupota. Trzeba jeść i pić przed koncertem, i to więcej niż zwykle! Organizm po całym dniu jest wyczerpany, a kilka godzin skakania w dusznej hali wyczerpuje jeszcze bardziej. Zjedzcie porządny obiad i pijcie bardzo dużo wody. Na samą Arenę jedzenia wnosić nie można, ale dozwolona jest butelka 0,5 bez nakrętki.
o Łazienki. Bardzo rzadko, ale czasem ochrona jest na tyle miła, żeby pozwolić na skorzystanie z łazienki w środku hali. Jeśli nie – trzeba iść na najbliższą stację benzynową, do Starbucksa, restauracji itd.
o Ludzie w kolejce są mili. Nie bójcie się odezwać. Wszyscy są tam z jednego powodu – bo kochają TOP. Nawiązujcie przyjaźnie!

Atlas Arena.

o Regulamin koncertu znajduje się tutaj. Znajdziecie tu informacje n.t. progu wiekowego, dozwolonych rzeczy itd.
o Rzeczy niezbędne: telefon, dokument ze zdjęciem. Jeśli chcesz kupić merch, lub picie – pieniądze.
o W Atlas Arenie znajduje się szatnia. Przy wejściu musicie wybrać: albo szatnia, albo lepsze miejsce. Jeśli nie zdecydujecie się na szatnię, kurtki i torby można np. przewiesić przez barierki, zawiązać wokół pasa lub trzymać pod nogami.
o Błagam, nie bierzcie plecaków. Mało, że będą przeszkadzać Wam, to jeszcze ludziom za Wami.
o Najlepsze są nerki, małe torebki i kieszenie. Byłoby najlepiej, gdyby były zamknięte na zamek.
o Na 100% będzie stoisko z merchem. Na pewno będą koszulki, bluzy, czapki, wristbandy, może plakaty i ukulele. Ceny będą odpowiadać tym europejskim (czyli np. ok 20 euro = 90 zł za koszulkę).
o Jeśli masz dłuższe włosy – weź gumkę! Będziesz się mniej pocić i nie będziesz walić po twarzy ludzi za Tobą.
o Starajcie się zachować kulturę. Jeśli stoi za Wami ktoś o wiele niższy – wpuście tą osobę przed siebie – dla Was to żadna różnica, a ta osoba będzie miała szansę coś zobaczyć. Jeśli ktoś upadnie – od razu podnieście. Jeśli ktoś zasłabnie – zasygnalizujcie to ochronie i pomóżcie wyprowadzić tą osobę. Mamy nadzieję, że o obmacywaniu innych fanów, a także Josha i Tylera nie musimy wspominać.

Koncert TOP.

o Rozpiska godzinowa nie jest jeszcze podana i pojawi się krótko przed koncertem.
o Nie wiadomo, kto będzie supportem. TOP zwykle ogłaszają europejskie supporty zaraz przed rozpoczęciem trasy, albo wcale. Może to być równie dobrze support zagraniczny, jak i polski.
o Sam koncert TOP trwa niecałe dwie godziny.

o Nie wiadomo, jaka będzie setlista i czy zagrają piosenkę X, a czemu nie grają Y. Dotychczasowe setlisty możecie obejrzeć na stronie setlist.fm. W Łodzi prawdopodobnie będzie podobna.
o Na pewno będą platformy na Trees i Ride, a Tyler będzie wchodził na tłum podczas Holding On To You. Jeśli jesteś niski/a i słaby/a – uważaj, nie chcesz buta Tylera na twarzy, uwierz mi.
o Między piosenkami prawdopodobnie Tyler zrobi krótką przerwę i powie „Give it up for Josh Dun on the drums!”. Zachęcamy wtedy do skandowania „Josh Dun!”, zamiast zwykłego klaskania. Chłopaki to uwielbiają, a Josh czuje się bardzo doceniony.
o Na pewno zrobimy jakąś akcję koncertową. Jesteśmy otwarci na pomysły – dawajcie nam znać.

Spotykanie TOP.

o Okazje na spotkanie Josha i Tylera są dwie: na oficjalnym meet & greet lub przypadkowo.
o Nie wiadomo, czy na warszawskim koncercie odbędzie się M&G. Tyler i Josh są tylko ludźmi – mogą być chorzy, zmęczeni, lub w pośpiechu. M&G jest przywilejem, nie prawem. To, czy Tyler i Josh zdecydują się na zorganizowanie M&G to wyłącznie ich dobra wola, nie mają takiego obowiązku i atakowanie ich za niespotkanie się z fanami jest kompletnym brakiem szacunku.
o Tylera i Josha można spotkać też przypadkowo. Zwłaszcza Josh bardzo lubi zwiedzać. Bardzo wielu fanów spotykało ich na ulicy, w kawiarniach, restauracjach itd.
o Jeśli spotkasz Josha lub Tylera: zachowaj kulturę. Nie krzycz, nie rzucaj się na nich, biegaj, nie piszcz, nie całuj ich. Przed przytuleniem ich zapytaj czy możesz. Obaj na pewno bardzo chętnie z Tobą porozmawiają i przytulą, ale to tylko ludzie i mają swoje granice prywatności, które należy uszanować. Potraktuj ich z szacunkiem, a oni okażą szacunek Tobie. Tyler i Josh to niesamowicie mili ludzie, nie ma się czego bać.
o Jeśli nie uda Ci się spotkać Tylera i Josha, możesz przekazać list lub prezent dla nich komuś z ich ekipy. My także na pewno będziemy robić album z kolekcją Clique Art i listami od fanów.

 

Bilety, przeniesienie koncertu. 

Q: Gdzie mogę kupić bilet?
A: Bilety kupujemy tylko i wyłącznie w autoryzowanych punktach sprzedaży: www.go-ahead.pl, www.biletomat.pl, www.ebilet.pl, www.ticketmaster.pl, www.ticketclub.pl oraz sklepy sieci Empik, Media Markt, Saturn. Kupując bilety gdzie indziej ryzykujesz bycie oszukanym i niewpuszczonym na koncert.

Q: Czy są jeszcze dostępne bilety na koncert?
A: Bilety bywają dostępne w przedsprzedaży. Regularna sprzedaż biletów zaczyna się 20 lipca o 10:00 polskiego czasu i będą dostępne bilety na wszystkie sektory.

Q: Czemu bilety na płytę są niedostępne?
A: Bo są wyprzedane w danej puli.

Q: Czym się różnią bilety zwykłe od kolekcjonerskich i elektronicznych?
A: Bilety kolekcjonerskie (Eventim, eBilet) mają ładniejszą oprawę graficzną, natomiast elektroniczne są w formacie PDF do wydruku.

Q: Czy są bilety GC / EE / M&G / VIP?
A: Nie. Tyler i Josh nie uznają podziału fanów na biedniejszych i bogatszych.

Q: Sprzedam/kupię bilet.
A: Nie możemy pomóc.

Q: W internecie (Olx, Viagogo, Gumtree itd.) są bilety na płytę za 300-1000 zł. Skąd takie ceny?
A: W internecie pojawiają się oferty sprzedaży biletów z drugiej ręki, są to ludzie (tzw. “koniki”) którzy kupili bilety w celu ich droższej odsprzedaży, ludzie którzy kupili bilety ale z jakiegoś powodu nie będą mogli iść na koncert. Niestety można (jak wszędzie) trafić też na oszustów, dlatego polecamy być ostrożnym przy kupowaniu biletów z nieautoryzowanych punktów. Zwłaszcza na Viagogo bardzo często bilety są fałszowane, lub nie przychodzą wcale.

Q: Czy przeniosą koncert w inne miejsce?
A: Nie wiadomo, może, raczej nie. Zasypywanie Go Ahead wiadomościami nie będzie miało na to wpływu.

Ograniczenia wiekowe na koncercie, jak przekonać rodziców, nie mam z kim jechać.

Q: Czy są ograniczenia wiekowe?
A: Tak. Poniżej skończonego 15 roku życia należy być pod opieką osoby dorosłej, natomiast powyżej – trzeba mieć zgodę rodziców. Wszystko, łącznie ze wzorem zgody, jest w regulaminie Go Ahead.

Q: Mam 15 urodziny dzień po koncercie, czy wejdę bez opiekuna?
A: Nie.

Q: Jak przekonać rodziców żeby mnie puścili?
A: Nie wiemy.

Q: Nie mam z kim jechać, pomóżcie!
A: Zajrzyj do naszej grupy dojazdowej.

Co trzeba/można mieć na koncercie?

Q: Co należy mieć przy sobie?
A: Bilet, dokument ze zdjęciem i datą urodzenia, w przypadku osób niepełnoletnich zgodę rodzica.

Q: Czy można wnieść butelkę wody?
A: Można wnieść małą butelkę wody (poniżej 0,5l) bez zakrętki.. Przechodzą też małe soczki w kartoniku.

Q: A można wnieść aparat/kamerę?
A: Można wnieść zwykły apart cyfrowy, polaroid itp. Nie wolno wnosić aparatów z wymienną optyką (np. lustrzanek), ani sprzętów profesjonalnych typu Go Pro.+ z regulaminu Go-Ahead: “Organizator zastrzega sobie również prawo do odmowy wniesienia na teren imprezy oraz użycia w trakcie imprezy aparatu fotograficznego, kamery lub innego rodzaju sprzętu nagrywającego audio-video”

Kolejkowanie, numerki, szatnia.

Q: Od której trzeba stać w kolejce żeby mieć dobre miejsce?
A: Nie da się powiedzieć o której przyjdą pierwsi fani.

Q: O co chodzi z tym numerkowaniem? I jak to działa?
A: Numerkowanie jest po to, żeby osoby które przyszły najwcześniej weszły pierwsze, a po nich w kolejności kolejne osoby które przybywały potem. Pierwsza osoba w kolejce pisze numer 1, a potem każda kolejna osoba – kolejny numer.

Q: Będzie jakaś szatnia? Co zrobić z kurtką?
A: W Atlas Arenie jest szatnia, będzie ona otwarta z momentem otwarcia drzwi. Nie da się wcześniej oddać kurtki. Trzeba wybrać albo miejsce albo szatnia. W szatni można też zostawić plecak. Jeśli nie chcesz oddawać kurtki to możesz ją rzucić pod barierki (jeśli jesteś blisko sceny i ochrona na to pozwala), możesz schować ją do torby/plecaka albo przewiązać w pasie jak bluzę.

Q: Mogę mieć ze sobą plecak?
A: Tak, ale tego nie polecamy. Plecak przekszadza Tobie (jest Ci jeszcze bardziej gorąco) i osobom za Tobą. Najlepiej wziąć nerkę albo małą torebkę

Koncert, akcje koncertowe.

Q: O której zacznie się koncert? Jest jakaś rozpiska?
A: Rozpiska pojawi się bliżej daty koncertu.

Q: O której mniej więcej skończy się koncert?
A: Koncerty tøp trwają ok. 1,5 godziny.

Q: Będą akcje koncertowe?
A: O akcjach koncertowych będziemy myśleć bliżej daty koncertu.

Q: Jest jakaś setlista?
A: Nie. Informacje o możliwej setliście pojawią się dopiero po rozpoczęciu trasy.

Q: Jakie piosenki będą na koncercie? Zagrają jakieś stare czy tylko z Blurryface/Trench?
A: Na każdą trasę zespół opracowuje inną setlistę, możemy jedynie gdybać jakie piosenki zagrają w Łodzi patrząc na ich statystki na setlist.fm.

Q: Czy będzie przed koncertem support? Czy będzie to polski czy zagraniczny wykonawca?
A:  Na pewno tak. Zostanie ogłoszony bliżej daty koncertu.

Q: Czy w Atlas Arenie są telebimy?
A: Tak.

Q: Strasznie się boję, że na koncercie nie dotrę do ‘barierek’ i nic nie będę widzieć (mam 153cm wzrostu…..)
A:  Jeśli będzie przed Tobą jakaś bardzo wysoka osoba przed Tobą to jeśli poprosisz to na pewno się z Tobą zamieni miejscem, przecież Ty jej nie zasłonisz. Jeśli się nie zgodzi to nie martw się, w Atlas Arenie w ostatnim czasie zawsze były telebimy, na których wszystko było widać.

Q: Nie potrafię się nauczyć tekstów piosenek chociaż chcę, będę źle wyglądała śpiewając jedynie refreny?
A:  Na koncertach “źle wygląda” jedynie zachowanie, które szkodzi innym ludziom. Mogłabyś znać nawet jedynie refren Stressed Out, a nie czyniłoby cię to gorszą fanką niż osoby, które znają każde słowo do każdej piosenki.

Opaski, merch.

Q: Będą koncertowe opaski?
A: Są i będą dostępne aż do koncertu w naszym sklepie.

Q: Będzie na koncercie jakiś merch? Gdzie będzie można go kupić i jakie będą ceny?
A: Merch będzie gdzieś na terenie Atlas Areny, będzie można go kupić po otwarciu bram, przez cały koncert i po koncercie. Płacić będzie można gotówką. Ceny pewnie będą standardowe, czyli w przeliczeniu na złotówki €20 za koszulkę (ok. 90 zł); €5 za gumową bransoletkę/plakat (ok. 20 zł); €40-50 za bluzę (ok. 175-220 zł). Zawsze jedna koszulka jest z wypisanymi na plecach koncertami na danej trasie.

Wydarzenie na fb.

Q: Jest jakiś oficjalny event na fb?
A:  Jest.

2 thoughts on “Poradnik koncertowy dla początkujących

  1. Witam, zapytałem się GoAhead czy aby na pewno trzeba będzie mieć 15 lat żeby wejść ze zgodą rodziców. Pani Alicja odpisała mi że na tym koncercie wyjątkowo będzie można od 12 lat wejść ze zgodą rodziców 😉

    1. mam nadzieje że mnie wpuszczą bez rodzica, 15 lat kończę dosłwonie 8 dni po koncercie więc mam nadzieje, że nie będzie problemu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.