ARTØPIA wielkim sukcesem!

Wczoraj o 13:00 czasu miejscowego (19:00 czasu polskiego) otwarto wystawę prac fanów twenty one pilots w Nationwide Arena w Columbus. Wydarzenie zostało przyjęte niesamowicie ciepło i przyciągnęło ponad tysiąc uczestników.

Jak już zapewne wiecie, Artopia jest inicjatywą mającą na celu zaprezentowanie szerszej publice dzieł członków clique. Management zespołu włożył w jej organizację mnóstwo pracy, osobiście kontaktując się z artystami. Więcej informacji znajdziecie w tym artykule.

Co do samego przebiegu wystawy – ach, było pięknie! Świat nie widział dotychczas tak zjawiskowej celebracji fan artu. twenty one pilots po raz kolejny udowodnili, jak bardzo zależy im na fanach zespołu. Dodatkowo, wejście na arenę było zupełnie darmowe.

Tak wyglądały stoiska ze sztuką.

Transmisja na żywo, przygotowana dla wszystkich, którzy z jakiegoś powodu nie mogli uczestniczyć w Artøpii osobiście, rozpoczęła się chwilę po 13 czasu Columbus. Jeżeli jeszcze nie widzieliście, a macie ochotę rzucić okiem na nagranie – link jest tu. Polecam uzbroić się w cierpliwość – prowadzący jest momentami lekko żenujący. Najważniejsze jednak, że możemy posłuchać Marka, artystów których prace są prezentowane oraz poczuć się przez chwilę jakbyśmy tam byli. Największą i chyba najlepszą niespodzianką popołudnia dla wszystkich gości Artøpii było przybycie Josha i Tylera. Tutaj fragment z przemówienia Josha. Tak, dobrze czytacie. Przemówienia. JOSHA.

Nie pojawili się oni incognito, lub tylko na scenie, aby po chwili zniknąć. Wyszli do fanów, oglądali galerię prac, a także robili sobie z nimi zdjęcia w ramach meet&greet. Spotkali dziesiątki, a nawet setki członków clique.

Poza chłopakami na wystawie pojawił się wspomniany już wcześniej Mark, który bardzo dobrze się bawił podchodząc do przypadkowych ludzi z bardzo przypadkowymi tekstami. Te, które znaleźliśmy to między innymi:

“Co tam mi kupujecie?” – do dziewczyn stojących przy stoisku z jedzeniem.

“Kurczak!”

Również fotograf top, Brad Heaton doskonale bawił się na Artøpii.

Gdy wszyscy obejrzeli już prace, spotkali chłopaków, obeszli całą arenę i spotkali innych członków clique, około 18:30 nakazano zajęcie miejsc na trybunach, po czym wyemitowano nagranie z października 2015 roku – twenty one pilots: Live in Oakland.

Na koniec chyba najbardziej tajemnicza i ekscytująca informacja, która póki co jest tylko plotką. W związku z niezwykłym zainteresowaniem Artøpią oraz jej sukcesem, idea prawdopodobnie zostanie podtrzymana, a wydarzenie doczeka się kolejnych edycji! Na razie mamy tylko zdawkowe informacje, ale kto wie – być może doczekamy się takiej wystawy w Europie? Niewykluczone również, że zobaczymy zupełnie co innego – management wspomniał tylko, że “odbędzie się kolejny fan event tego rodzaju, w związku z tym jak dobrze wyszedł ten”.

Już dziś wieczorem twenty one pilots zagrają w tej samej arenie kolejny koncert trasy Tour De Columbus – przedostatni koncert ery Blurryface. Supportem będzie grupa Judah and the Lion oraz zespół PUBLIC.

I jeszcze na dokładkę ciekawostka: na tej grupie możecie zobaczyć mnóstwo fanartów clique. Jest to oficjalna grupa Artøpii, założona przez fanpage twenty one pilots. Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.