#LocalBanditos: jak idzie akcja?

Upłynął już prawie tydzień od ogłoszenia akcji #LocalBanditos, a odzew jest niesamowity! Część właściwa projektu rusza już w przyszłym tygodniu. Zestawiliśmy dla Was wszystko, co musicie wiedzieć przed poniedziałkiem!

Tutaj możecie przeczytać nasz poprzedni artykuł o #LocalBanditos i dowiedzieć się o co chodzi w projekcie.

Ile osób bierze udział w akcji?

Obecnie statystyki wyglądają tak:

Warszawa 75
Łódź 48
Gdańsk 41
Kraków 35
Poznań 34
Katowice 31
Wrocław 30
Szczecin 29
Lublin 29
Rybnik 26
Radom 25
Bielsko-Biała 22
Rzeszów 21
Olsztyn 21
Białystok 15
Bydgoszcz 15
Toruń 10
Częstochowa 9
Kielce 9
Gdynia 9
Sosnowiec 3

Niestety mieszkańcy Białegostoku, Bydgoszczy, Torunia, Częstochowy, Kielc, Gdyni i Sosnowca (jeszcze) nie zakwalifikowali się do akcji. Aby przejść dalej, w danym mieście musi zarejestrować się co najmniej 21 osób!

Jeśli chodzi o miasta „spoza listy”, wygląda to tak:

Jelcz – Laskowice 23
Biała Podlaska 22
Sulęcin 22
Tarnów 19
Dąbrowa Górnicza 19
Łowicz 12
Chojnice 12
Koszalin 12
Pajęczno 11
Cieszyn 10

Jelcz – Laskowice, Biała Podlaska i Sulęcin oficjalnie przechodzą do dalszej części akcji! Blisko są również Tarnów i Dąbrowa Górnicza. Zapraszajcie znajomych do pomocy!

Jeszcze się nie zarejestrowałem. Jak mogę to zrobić?

Zgłoszenia przyjmujemy do 23:59 w niedzielę, 23.09. Zarejestrować można się tutaj.

W tym samym formularzu można też zgłosić swoją kandydaturę na pilota swojego miasta. Prosimy o niewypełnianie części formularza dot. bycia pilotem, jeśli nie chcecie być pilotem.

Jeśli Wasze miasto nie bierze udziału w akcji, lub chcecie działać indywidualnie, tutaj znajdziecie wzory plakatów, które możecie sami wydrukować rozwiesić w Waszej okolicy.

Materiały – plakaty, wlepy i taśmę – dostaną jedynie piloci miast zakwalifikowanych do akcji i będą rozdzielać je między uczestników w swoich miastach.

Kto jest pilotem mojego miasta?

Przypominamy, że pilotem (koordynatorem akcji w danym mieście) może zostać tylko osoba powyżej 17 roku życia, w której mieście jest co najmniej 21 osób. Wczoraj rozesłaliśmy maile do potencjalnych kandydatów na pilotów. Część osób przyjęła swoją nową rolę, część nie. W tym drugim przypadku będziemy szukać dalej.

Kiedy zaczyna się główna część akcji?

W poniedziałek wszyscy piloci otrzymają listę uczestników w swoich miastach i skontaktują się z nimi mailowo, przedstawiając dalszy plan akcji. Niektórzy piloci ujawnili swoją tożsamość już teraz.

Jeśli nie otrzymacie maila do końca poniedziałku, a 1. na pewno się zarejestrowaliście 2. Wasze miasto ma na pewno co najmniej 21 uczestników, skontaktujcie się z nami.

Jeśli w Waszym mieście nie uzbiera się 21 osób, dostaniecie w poniedziałek maila z możliwością wyboru, czy chcecie:

  1. Zrezygnować z uczestnictwa w akcji całkowicie
  2. Uczestniczyć w akcji w innym mieście; np. jeśli mieszkacie w Gdyni, możecie dołączyć do grupy z Gdańska i robić sobie wycieczki do sąsiedniego miasta
  3. Działać indywidualnie = drukować i rozwieszać plakaty samodzielnie

Nagrody i bonus challenge

Mamy dla Was również zachętę do działania!

  1. Miasto, które będzie najbardziej aktywne, otrzyma nagrody dla wszystkich uczestników + nagrodę specjalną dla pilota!
  2. Uczestnik (niezależnie od miasta i czy jest pilotem czy nie), który zawiesi plakat/wlepę/taśmę w najbardziej kreatywnym miejscu również otrzyma nagrodę! Panuje kompletna dowolność, o ile jest to legalne. Oczywiście musimy mieć dowód w postaci zdjęcia lub filmiku.
  3. Akcja billboard – czytaj niżej

Po zakończeniu akcji na koniec października zrobimy podsumowanie i odpowiednio wszystkich nagrodzimy.

Akcja billboard

Przypominamy, że do poniedziałku można zgłaszać się do konkursu, w którym nagrodą jest znalezienie się na billboardzie LED w centrum Warszawy promującym twenty one pilots. Zwycięska praca zostanie także przekazana managementowi zespołu i mogą zobaczyć ją sami Tyler i Josh!

Do konkursu kwalifikują się także zdjęcia wykonane w ramach akcji #LocalBanditos.

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

 

 

 

 

Social media

Bądźcie aktywni w hashtagu #LocalBanditos na Twitterze i Instagramie! Efekty Waszej pracy będziemy udostępniać na naszych kontach, a po zakończeniu całej akcji zbierzemy wszystko w całość i, miejmy nadzieję, będziemy w stanie przekazać to zespołowi.

Jeszcze raz zachęcamy do uczestnictwa w akcji wszystkich niezdecydowanych i życzymy powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.