TRENCH W PRZYSZŁĄ ŚRODĘ?

Być może część z Was pamięta, jak trzy lata temu Tyler, za pośrednictwem konta BLURRYFACE na Twitterze poinformował fanów o wrzuceniu albumu przedpremierowo do sieci? 9 maja, 2015 roku twenty one pilots celowo udostępnili fanom najnowszy krążek, informując nas o tym na tajemniczym wówczas koncie.

Dziś historia prawdopodobnie zatoczyła koło.

Tyler poinformował fanów za pośrednictwem oficjalnego Twittera zespołu, że w nadchodzącą środę prace nad albumem zostaną ostatecznie zakończone, a fani w końcu będą mogli zaopiekować się pełną wersją albumu. Dwuznaczny sposób wypowiedzi wprowadził wielu ludzi w błąd, jednakże… czy nie było to celowe?

W zrozumieniu pełnego, dwuznacznego przekazu tweeta należy zwrócić uwagę na termin drop dead, który jest jednocześnie idiomem jak i terminem w prawie umów (między innymi w przemyśle muzycznym) oznaczającym postanowienie umowy, która określa rygorystyczny termin ukończenia prac nad płytą. Myślimy, że Tyler nie bez powodu umieścił tweeta napisanego w taki, a nie inny sposób. Zważywszy na to, że w poprzedniej erze chłopaki zdecydowali się na przedpremierowe wypuszczenie płyty w obieg, istnieje duże prawdopodobieństwo, że powtórzą ten zabieg. Nie mówimy, że w tę środę, ale może kiedyś…

“Mam nadzieję, że go złapiecie.”

Złapiemy, prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.