Pierwszy koncert po przerwie – Cancer pierwszy raz na żywo!

Po krótkiej przerwie twenty one pilots wracają do koncertowania! Wczoraj, 17 stycznia, odbył się pierwszy koncert z ostatniej części Emotional Roadshow. Przeczytajcie, co Tyler i Josh przygotowali dla swoich amerykańskich fanów!

Koncert odbył się w Dunkin’ Donuts Center w mieście Providence, stolicy stanu Rhode Island. Hashtag, pod którym fani wstawiają rzeczy związane z koncertem to #ProvidenceRoadshow.

Kilka godzin przed otwarciem bram na Twitterze twenty one pilots pojawiła się informacja, że dodano dodatkowe 300 biletów na wyprzedany koncert.

Pierwsze zmiany objawiły się na setliście. Zniknęła z niej medley starych piosenek, natomiast pojawiło się kilka coverów, Screen i Message Man. Dodatkowo, skrócona wersja Addict With A Pen znana z medley została zastąpiona całą piosenką. Pełna setlista prezentowała się następująco:

 1. Fairly Local / Heavydirtysoul
 2. Migraine
 3. Hometown
 4. Message Man
 5. Polarize
 6. House Of Gold / We Don’t Believe What’s On TV
 7. Screen
 8. The Judge
 9. Lane Boy
 10. Ode To Sleep B
 11. Addict With A Pen B
 12. Cancer [My Chemical Romance cover] B
 13. Holding On To You
 14. Tubthumping [Chumbawamba cover] [z Judah & The Lion i Jonem Bellionem]
 15. No Diggity [Blackstreet cover] [z Judah & The Lion i Jonem Bellionem]
 16. Where Is The Love? [The Black Eyed Peas cover] [z Judah & The Lion i Jonem Bellionem]
 17. Jump Around [House Of Pain cover] [z Judah & The Lion i Jonem Bellionem]
 18. Ride
 19. Stressed Out
 20. Guns For Hands
 21. Tear In My Heart
 22. Car Radio
 23. Goner
 24. Trees

* B – b-stage

Podobnie jak na poprzedniej amerykańskiej trasie, w wykonaniu coverów Tylerowi i Joshowi pomogły supporty – Judah & The Lion i Jon Bellion.

Drobnej zmianie uległ filmik, wyświetlany podczas koncertu. Tym razem Blurryface mówi Joshowi, żeby nie wracał na scenę, podczas gdy Josh jedzie samochodem.

Nie zabrakło też zupełnie nowych elementów koncertu! W pewnym momencie Josh odbył zawziętą walkę na perkusji z… samym sobą. A może to jego Blurryface?

Tyler również zajął się tym, w czym jest najlepszy. On też stoczył walkę. Z fanką, grając w Mario Kart na scenie! Oczywiście Tyler wygrał.

twenty one pilots słyną z tego, że uwielbiają kreatywność swoich fanów. Dlatego podczas Holding On To You na telebimach wyświetlali prace, które dostali od fanów.

Fani z Providence mieli zaszczyt usłyszeć pierwsze wykonanie Cancer, coveru My Chemical Romance, na żywo.

Ekipa techniczna zespołu zaprezentowała nowe układy świateł, a także nowy filmik przerywający koncert. Był to stary materiał z trasy koncertowej z 2011 roku.

Fani mogli kupić także nowy merch.

Zarówno Jon Bellion, jak i Judah & The Lion podzielili się wrażeniami z koncertu na Twitterze.

Następny koncert odbędzie się dzisiaj w Bridgeport, w stanie Conneticut. Amerykańską trasę zamknie 5 marca koncert w Louisville, a po krótkiej przerwie twenty one pilots zakończą Emotional Roadshow koncertami w Nowej Zelandii i Australii.

Co sądzicie o nowych pomysłach Tylera i Josha? Jak setlista przedstawia się w porównaniu z tą z europejskiej części Emotional Roadshow? Podzielcie się wrażeniami w komentarzach!

18 thoughts on “Pierwszy koncert po przerwie – Cancer pierwszy raz na żywo!

 1. Uwielbiam ich za to opracowanie koncertów. Jest miejsce na wszystko-zabawe, sztukę i oczywiście muzykę. Mam nadzieję,że nie przestaną nas zaskakiwać!!

    1. Dobrze, już wiem :). Oglądałam filmik w niskiej rozdzielczości i nie zauważyłam ze druga postać jest wyświetlona na ekranie.

 2. Cieszę się że jest tyle nowości, ale chłopaki zawsze w Ameryce tak jakby bardziej się staraj, jest więcej atrakcji itp, w Europie było z tym słabo, chociaż u nas chłopaki byl bardziej emocjonalni, bo wiedzą że nie muszą robić tych różnych rzeczy tylko sama ich obecność nam wystarczy, Amerykanie już tyle razy ich wiedzieli że trzeba ich jednak czymś zaskoczyć, żeby byli zadowoleni.

  1. A ja uważam, że to nie od nich zależy końcowa oprawa koncertu, a od managementu. twenty one pilots to marka, a nie niezależne osoby, które samodzielnie decydują o swoich ruchach na arenie międzynarodowej.

 3. Ja nie sądziłam, że tak będę przeżywać ten koncert. Oglądając live wczoraj z falą płaczu czułam się jakbym znowu tam była. Chłopaki potrafią wzbudzać wiele emocji. Świetny koncert.

     1. Miejmy nadzieję, że wreszcie zrobią sobie wakacje po prawie 2 latach w trasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.