Poznajcie smoka Trash’a…

Tyler Joseph zdradził za pośrednictwem swojego Instagrama imię tajemniczego smoka, którego wizerunek zdobi okładkę nadchodzącego albumu “Scaled and Icy”. Mamy dla Was mnóstwo ciekawostek i teorii, które zdecydowanie ubarwią Wam okres oczekiwania na kolejne utwory! 
Jak w ogóle doszło do premiery “Shy Away”? Tyler ogłosił w iHeartRADIO dokładną godzinę premiery nowego singla. Miała to byc 19:00 czasu polskiego. Jednak gdy fani przełączyli się na radiostację, na której miała odbyć się premiera, usłyszeli… “High Hopes” Panic at The Disco…

W międzyczasie otrzymaliśmy nominacje do iHeartRadio Music Awards. Zespól dostał aż trzy nominacje w kategoriach Best Duo/Group of the Year, Alternative Rock Artist of the Year, Alternative Rock Song of the Year – Level Of Concern. Niestety nie jest to rodzaj plebiscytu, w którym głosować mogą fani. Jedyne co nam pozostaje, to trzymać za chłopaków kciuki.

Około godziny 18:30, “Scaled and Icy” pojawił się przedpremierowo w sklepach muzycznych w niektórych krajach na świecie. Sieci sklepów FNAC przyczyniła się nawet do przedpremierowego wypuszczenia pełnej trackisty.

Jakby tego było mało, tracklista zatytułowana jest jako CD1, co mogłoby sugerować zawartość/pojawienie się CD2 w przyszłości. Coraz więcej faktów wskazuje na to, że tej ery otrzymamy nie jeden, a dwa (2) albumy.

Przełomowym momentem tej teorii było dzisiejsze opublikowanie przez Tylera obrazka na Instagramie z niebieskim smokiem z podpisem “Poznajcie smoka Trash’a”. TRASH to prawdopodobnie skrót od The Real Album Stays Hidden. Prawdziwy album pozostaje w ukryciu… O smoku rozpisaliśmy się dla Was kilka akapitów niżej.

O 19:08 czasu polskiego, “Shy Away” pojawiła się na Spotify, ale wielu fanów nie mogło jej odtworzyć. Data premiery wskazująca na 7 kwietnia oznaczała, ze singiel otrzymamy tego samego dnia. Ponadto, udostępniając utwór na stories, mogliśmy zobaczyć filmik z fragmentami klipu, który pojawił się na oficjalnym kanale zespołu kilkadziesiąt sekund później.

 

Dzięki uprzejmości zony Tylera, mogliśmy zobaczyć wokalistę oglądającego premierę klipu z córeczka Ro, która – jak się okazało po wywiadzie dla BBC1, miała swój pierwszy mały wkład w tworzeniu utworu:

Na grzbiecie smoka możemy znaleźć wiele interesujących elementów, a dwoma najciekawszymi są zdecydowanie napis “destroy” i grafika do złudzenia przypominającą Clancy Way, ulicę, na której kiedyś mieszkał Tyler. (źródło)

Trash jest niebieskim smokiem… Niebieskie smoki to przedstawiciele gatunku smoków chromatycznych, żyjących w dobrze zorganizowanych, hierarchicznych społeczeństwach. W Monster Manual 1e (1977) ich nazwa naukowa brzmi Draco Electricus (łac. Smok Elektryczny). Błękitne smoki są żarłoczne i czułe na punkcie swego terytorium. Uwielbiają spędzać całe godziny na planowaniu zasadzek na stada zwierząt i grupy humanoidów, aby potem równie długo cieszyć się swym sukcesem i zdobyczą. Zamieszkują najczęściej jałowe pustynie i stepy, charakteryzujące się wysoką temperaturą i dobrym nasłonecznieniem. Uwielbiają szybować przez przestworza w świetle dnia, kiedy gorące promienie słońca nagrzewają ich skórę. Łuski błękitnego smoka mocno naładowanego elektrycznością wydają charakterystyczne trzaski i wydzielają zapach ozonu. Często trudno odróżnić lecącego błękitnego smoka od pustynnego nieba, co jest przez nie wykorzystywane jako swoisty kamuflaż.

Łuski błękitnych smoków nie rosną z wiekiem, stają się natomiast grubsze i mocniejsze. Mają one barwę rozmaitych odcieni błękitu, zawsze jednak błyszczą, dzięki polerującemu działaniu pustynnych piasków. Z tego powodu błękitne smoki często zagrzebują się w piasku, by uniknąć wykrycia. Same cenią sobie miejsca z dobrym widokiem na okolicę, umożliwiające wypatrzenie zawczasu zbliżających się intruzów. Spędzają długie godziny na patrolowaniu swego terenu i pilnowaniu oraz przeliczaniu skarbów. Preferują atak z dystansu, często też maskują go dzięki swej zdolności do tworzenia iluzorycznego terenu. Ucieczką salwują się tylko w ostateczności, uważając ją za akt godny pogardy. Ich bronią oddechową jest wiązka piorunów. Ponadto posiadają wrodzoną odporność na elektryczność oraz potężne zdolności iluzyjne. Ich charakter jest zazwyczaj prześmiewczy i silnie manipulacyjny. Są znane z namawiania podróżujących do picia piasku pustynnego lub podróżowania kilometry poza obraną drogę.

Czy powyższy opis nie przypomina Wam konkretnej postaci z ery Trench? 🙂

Fani mają do czynienia z Trashem nie po raz pierwszy. 6 lat temu w klipie muzycznym do piosenki napisanej dla zony wokalisty, Jenny (“Tear in My Heart”) widzieliśmy niebieskiego smoka…

Komentujący na naszej stronie trafnie zauważył, że na jednym z plakatów smok siedzi w głowie Josha! Mało tego, to właśnie Josh reagował na Instagramie na zdjęcia smoka. Ludzie pozbawieni pamięci czasami reagują na konkretne bodźce… Czyżby smok powodował u Josha nieznaczny powrót pamięci?

Istnieje wiersz o “scaled and icy”, który okazuje się być “zionącym ogniem smokiem”. @AnaAllanPoe na Twitterze udostępniła wiersz z podkreślonymi wyrażeniami. Ciekawy zbieg okoliczności?

TEORIE O “SHY AWAY” I “SCALED AND ICY”

 • Motyw bycia pod wpływem manipulacji Blurryface pojawił się już za czasów krążka Blurryface. Uczucie wolności w Trench mogło być iluzją.
 • Tyler i Josh nie są w 100% obecni na mediach społecznościowych, ponieważ są pod kontrola kapłanów Demy.
 • Kolejna wskazówka, która powinna budzić wątpliwości fanów, jest sposób, w jaki prowadzone są social media zespołu. “Shy Away” to pierwszy i jedyny klip, który na YouTube podpisany jest nazwą zespołu pisaną wielkimi literami. Przed erą Blurryface nazwa zespołu zawsze była pisana małymi literami? A to dlatego, że Tyler przeczytał frazę “twenty one pilots” w All My Sons Arthura Millera i tylko w ten sposób widział nazwę top.
 • Narracja Scaled and Icy miała swój przedsmak przy okazji LOC Game. Na nagraniu, w którym Tyler gratuluje zwycięzcom, mieliśmy okazje zobaczyć bluzę Tylera, na której widnieje logo Good Day Dema – propagandowego programu telewizyjnego stworzonego przez kapłanów Świętego Magistratu Demy.
 • W wywiadzie dla BBC, Tyler zdradził, że inspiracja do utworu było uświadomienie sobie, że jeśli siedzisz w pomieszczeniu i wystarczająco długo skupiasz się na jego jednym elemencie, może wydać Ci się kompletnie inny niż na pierwszy rzut oka. Koncept albumu jest nasycony kolorem, ponieważ źródłem jego powstania jest wyobraźnia osoby uwięzionej w DEMIE.

 • Pojawiła się teoria, że DEMA symbolizuje label muzyczny, który kontroluje proces powstawania albumów artystów. Ma to sens, biorąc pod uwagę fakt, iż na plakatach z DMAORG pojawiła się informacja, iż Live Experience jest organizowane we współpracy z DMA ORG i Good Day Dema oraz, że poglądy i opinie prezentowane w programie należą do Świętego Magistratu Demy i nie muszą pokrywać się z polityką i poglądami artysty oraz chociażby wywiad z Tylerem z 2016 dla Alternative Press, w którym wypowiadał się o presji w branży muzycznej.
 • “Like a song that’s never heard” może odnosić się do piosenek z No Phun Intended, w szczególności do Kitchen Sink “Then write something yeah it might be worthless” – wielu z nas uważa utwory, których nikt nie słucha za bezwartościowe.
 • “When you shy away you manifest the ceiling” – kiedy jesteś nieśmiały manifestujesz (szklany) sufit; Dema próbuje prać mózg odbiorcom przekazem, że wystarczy tylko trochę odwagi, by przebić się przez sufit i osiagnac sukces. “anyone from anywhere can do anything” czy aby na pewno?
 • Na początku klipu Tyler patrzy w prawo, tak jakby ktoś go zawołał i potakuje głową. Następnie, jego mimika wskazuje na to, że kogoś słucha, po czym zaczyna natychmiast śpiewać. Być może jest to scena przekazywania Tylerowi tekstu utworu przez jednego z bishops.
 • “You” w utworze może być zwrotem do młodszej wersji Tylera; “when i get home you better not be there” – kiedy wróci do Demy, nie chciałby widzieć smutnej wersji siebie, tej, która ucieka z powrotem do radzenia sobie z rzeczywistością w nieśmiały, depresyjny sposób. Jeśli to propaganda, Dema brainwashuje ludzi przekazem “nie bądź smutny”. Jak wszyscy wiemy, to nie takie proste. Zdrowie psychiczne to niekończąca się walka, natomiast władzom Demy zależy na tym, żebyśmy bagatelizowali problem i przeszli do porządku dziennego jak gdyby nigdy nic.

Dowodem na to, ze zespól przebywa obecnie w Demie jest kilkakrotne pojawienie się w teledysku do “Shy Away” posagu, który wcześniej mogliśmy widzieć w erze Trench:

W materiałach promocyjnych Josh i Tyler zamienili się sposobem witania oraz miejscami. Josh wita się pierwszy, za nim przedstawia się Tyler. Josh tym razem jest po lewej stronie, a Tyler po prawej.

Pamiętajcie, ze kupując wejściówki na koncert, kupujecie metaforyczne wejście do Demy…

Fotografie opublikowane we wpisie zostały wykonane przez Ashley Osborn.

Asystentka fotografa: @baeth
Produkcja + asystowanie: @rebecklyn
Stylista fryzur: @miasantiagohair
Stylizacja: @lkprop
Dyrektorzy kreatywni: @brandonrike @tnsndvsn
Content Director: @reelbearmedia 🐻
Produkcja: @katie_rob1nson @baeth
Smok: przyleciał na dzień sesji zdjęciowej
Muralista: @eileen_dorsey_studio
Wytwórnia: @fueledby @elektra specjalny shoutout dla @paigebenjamin ❤️🐉

3 thoughts on “Poznajcie smoka Trash’a…

 1. In the industry it seems to me that singles on the radio are currency
  My creativity’s only free when I’m playing shows
  W lane boy też mówi o tym, że tylko gdy gra koncert jego kreatywność jest wolna. Wnioskuję z tego, że poza jest kontrolowany, przy procesie tworzenie piosenki w studio. Potwierdzało by to waszą teorię.

 2. Nie zapomnijmy o ”sh..” w piosence, zdecydowanie nie jest tam dodane bez przypadku. Moim zdanie to jest właśnie pokazanie bagatelizacji problemów psychicznych. Kojarzy mi się to z takim uciszaniem płaczącej osoby ”No cii, nie płacz już, cichutko” Ogólnie ta piosenka swoim brzmieniem przypomina jakiś singiel z reklamy xD Może to też wskazuje na to, że utwór jest przesiąknięty propagandą, ma czyścić mózgi, jeszcze ta kolorowa otoczka, tak jak z reklamy. :d

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.